Logopēdu MA seminārs 28-10-2010
Valmieras pilsētas un starpnovadu Logopēdu metodiskās apvienības rīkotie un citi logopēdijas pasākumi 2010-2011 mācību gadā
Logopēdi no Valmieras un apkārtējiem novadiem, kā arī kolēģes no Siguldas un Madonas, tiekas seminārā Valmieras pilsētas 3.PII “Sprīdītis”
Valmieras un apkārtējo novadu Logopēdu metodiskā apvienība 28.oktobrī pulcēja logopēdus uz kārtējo semināru. Šoreiz tikšanās vieta – Valmieras bērnudārzs “Sprīdītis”. Atsaucība bija liela – 30 logopēdi no tuvienes un tālienes! Prieks bija sastapt savas amata māsas no Valmieras un apkārtējiem novadiem, kā arī tālu ceļu mērojušas kolēģes no Siguldas un Madonas. Darba kārtībā vairāki iepriekš saskaņoti jautājumi.
Kocēnu novada Izglītības pārvaldes galvenais speciālists Imants Mālnieks pārlapoja un akcentēja logopēda darbu reglamentējošus dokumentus. Nācās secināt, ka rūpes un atbildību par bērnu valodas attīstību un traucējumu korekciju valsts no saviem pleciem nemanāmi, bet pārliecinoši pārlikusi uz izglītības iestāžu vadītāju ieinteresētību un novadu pašvaldību maciņiem, sakot: ja vajag, tieciet paši ar visu galā. Tas viss, neskatoties uz to, ka logopēdiskas problēmas skar līdz pat 30% bērnu.
Krāsains bija Rīgas firmas “Orchid” reklāmas pārstāves Ingrīdas Melkeres uznāciens ar attīstošo rotaļlietu klāstu, kas tik ļoti noderētu katrā logopēda kabinetā, lai mācību procesu bērniem padarītu kvalitatīvāku, interesantāku, emocijām bagātāku. Spēles māca komunicēties, veido izpratni par apkārtni, paplašina vārdu krājumu. Protams, logopēda darbam vajadzīgas ne tikai spēles un rotaļlietas. Nepieciešamas atbilstošas telpas, normāla datortehnika, piemērota latviskota logopēdijas programmatūra, audio un video aparatūra un daudz kas cits. Runājot ar kolēģiem, jāsecina, ka tehniskā nodrošinājuma ziņā logopēdu darbs Latvijā ir aizvēsturiskā līmenī. Bet tāpēc jau mēs regulāri tiksimies, liksim galvas kopā un domāsim, ko var vērst par labu šajā sakarā. Cienījamie pašvaldību vadītāji, politiķi – gaidiet mūs ciemos!
Sporta skolotāja Mārīte Bisniece no Kauguriem savā meistarklasē aizrāva mūs ar stāstījumu un praktisko darbošanos sporta zālē par pareizas stājas nozīmi bērniem un pieaugušajiem. Viņa mums koncentrēti pastāstīja it kā vienkāršas, bet būtībā sarežģītas lietas – kā sēdēt, stāvēt, kustēties, lai bērni un pieaugušie vienmēr un visās jomās būtu formā. Mārīte aicināja katram dienas beigās sev pajautāt: mīļais, labais, jaukais cilvēk, vai tu jau šodien pavingroji? Atvēlētais laiks “Sprīdīša” jaunās sejas un taku iepazīšanai manāmi ieilga, jo skatāmā bija pārpārēm. Kā nekā nesen ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu tika pabeigta bērnudārza rekonstrukcija.
Saņēmām logopēdes Rasmas Ozoliņas apkopoto mācību materiālu pirkstiņu vingrināšanai un spēlēm ar kociņiem. Logopēde Sanita Stahovska iepazīstināja ar iegādātajiem mācību un izdales materiāliem Šalvas Amonašvili autorsemināra ietvaros Smiltenē. Bet Gaida Bērziņa nodeva ziņu no mākslinieces, kura labprāt zīmē labas bildes priekš labām logopēdijas nodarbībām.
Ceram, ka ūdeņi logopēdijas okeānā mūspusē iekustējušies, logopēdi gatavi darboties. Paldies kolēģēm, viesiem, lektoriem, “Sprīdīša” kolektīvam par vērtīgi pavadīto dienu! Tiksimies nākamajā seminārā novembrī!
P.S. Pusdienas “Sprīdītī” bija tik garšīgas!
Valmieras sākumskola | Logopēde
Comments
Logopēdu MA seminārs 28-10-2010 — Nav komentāru
HTML tags allowed in your comment: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>